Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z problemem nadmiernego owłosienia. Laser staje się coraz bardziej popularną metodą usuwania włosków, która przynosi bardzo dobre efekty. Dzięki możliwości wniknięcia w głąb skóry zniszczone zostają cebulki włosa wraz z korzeniami. Przy tym depilacja laserowa uważana jest powszechnie za metodę bezpieczną dla pacjenta.

Skuteczna i bezpieczna depilacja laserowa

Zdecyduj się na depilację laserową, jeśli chcesz ostatecznie pozbyć się problemu owłosienia na wybranych partiach ciała. Zabieg jest bezbolesny i występuje po nim jedynie krótkie podrażnienie skóry. Jeśli uzyskany stan nie będzie dla Ciebie satysfakcjonujący, depilacja laserowa może zostać powtórzona. Efekt, jaki uzyskasz, to piękna, gładka skóra. To także koniec czasochłonnych i skutkujących podrażnieniami domowych zabiegów depilacyjnych. Oddając się w ręce profesjonalistów naszego gabinetu, masz pewność, że depilacja laserowa będzie bezpieczna i skuteczna. Używając tej nowoczesnej metody, zapomnisz wreszcie o niechcianych włoskach.

Depilacja IPL

Intensywne światło pulsacyjne (ang.skrót IPL) jest typem intensywnego, szerokopasmowego, swiatła spójnego, które ma szerokie widmo. Dzięki tym specjalnym właściwościom IPL ma szerokie zastosowanie w terapiach, bazujących na zjawisku selektywnej absorbcji światła przez ludzkie tkanki i zjawisku fototermolizy. Działa bardziej efektywnie, nie wymaga czasu rekonwalescencji i daje szybkie efekty.

Zasada działania zabiegu:
Włos jest zbudowany z trzonu oraz mieszka znajdującego się głęboko w naskórku, przez który dostarczane są substancje odżywcze potrzebne do prawidłowego wzrostu włosa. Metody usuwania włosa takie jak: golenie, depilacja pensetą, depilatorem, woskiem mają na celu usunięcie trzonu włosa. Zaletą depilacji za pomocą urządzenia IPL jest brak uszkodzeń naskórka i trwały efekt, co satysfakcjonuje wiele osób. Komórki melaniny w mieszku włosowym absorbują światło o specyficznym zakresie fal długości fali, co skutkuje podgrzaniem mieszka włosowego i jego selektywne uszkodzenie.

Ocena zabiegu:
Klientci odczuwaja dyskomfort w różnym stopniu; niektórzy porównują go do ukłucia szpilką a część do odczucia po strzale z gumki. Uczucie podrażnienia może trwać przez godzinę. U wiekszości klientów włosy nie zostają usunięte za jednym razem i w naturalny sposób odrastają po kilku dniach dlatego zabieg należy powtórzyc co 21 dni – 1,5 miesiąca od 3-6 zabiegów.

Pielęgnacja po zabiegu:
Przez miesiąc po zabiegu klient powinien unikać ekspozycji na słońce, które może powodować zwiększenie produkcji melaniny i powstanie przebarwień. Przez tydzień po zabiegu należy chronić skórę przed podrażnieniami. Nie należy brać gorącego prysznica, poddawać się głębokiemu masażowi oraz nie uprawić ostrych sportów.

Przeciwskazania:

 • gorączka,
 • słaby układ odpornościowy,
 • skłonność do bliznowacenia,
 • uczulenie na słońce lub pacjent stosował leki światłouczulające,
 • ciąża,
 • rak skóry,
 • aspiryna,
 • leki hormonalne,
 • cukrzyca, epilepsja, krwawienia,
 • miejsca podrażnione przez promieniowanie,
 • opalenizna.